Już siódmy rok z rzędu firma Abbott, producent systemu FreeStyle Libre jest liderem listy przedsiębiorstw działających zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Firma Abbott ponownie została uznana za lidera rankingu Dow Jones Sustainability Index (DJSI) w kategorii dostawców sprzętu i materiałów eksploatacyjnych dla sektora opieki zdrowotnej.

Nominację do indeksu Abbott otrzymuje co roku już od 15 lat, a przez ostatnie 7 lat firma jest nieprzerwanie liderem grupy.

To ważne osiągnięcie, ponieważ indeks DJSI jest jednym z najbardziej prestiżowych globalnych rankingów przedsiębiorstw przestrzegających zasad zróżnicowanego rozwoju.

Firmy z całego świata uwzględniane w tym zestawieniu wyróżniają się znakomitymi wynikami pod względem zrównoważonego rozwoju w aspekcie ekonomicznym, społecznym i środowiskowym. Firma Abbot uzyskała najwyższe noty we wszystkich trzech wymienionych obszarach: ogólny wynik 85 punktów ponad dwukrotnie przewyższał średnią dla 34 pozostałych przedsiębiorstw z branży.

Co to oznacza? Opracowywanie zrównoważonych rozwiązań biznesowych przynoszących korzyści nie tylko firmie Abbott i jej klientom, ale także całej globalnej społeczności ma zasadnicze znaczenie w skali światowej.

„W Abbott uważamy, że działamy w najlepszej branży, jaką można sobie wyobrazić: pomagamy ludziom cieszyć się pełnią życia dzięki dobremu zdrowiu”

— powiedział Miles White, prezes i dyrektor generalny naszej firmy. „To zaszczyt, który nakłada na nas także pewne zobowiązania. Najważniejsze z nich polega na tym, że musimy tak zarządzać naszą działalnością, aby firma Abbott utrzymała się na rynku przez kolejne 130 lat i dłużej, z korzyścią dla milionów ludzi na całym świecie, którzy polegają na nas w bardzo istotnych kwestiach”.

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami o indeksie DJSI oraz naszym najnowszym Raportem zrównoważonego rozwoju.

ADC-16809