Carpaccio z jabłek z musem serowo-cytrynowym i sosem truskawkowym

Oto jeden z moich ulubionych przepisów na deser. Prosty do wykonania i niezwykle smaczny. Do carpaccio z jabłek z musem serowo-cytrynowym i sosem truskawkowym najlepsze będą świeże truskawki, ale w zimie możemy skorzystać z tych mrożonych.

SKŁADNIKI (2 porcje):
- 1 średnie jabłko (180 g)
- kremowy serek ricotta (50 g)
- skórka i sok z 1/2 cytryny
- 1 łyżeczka ksylitolu (7 g)
- 8 truskawek (160 g)
- 1 łyżka płatków migdałowych (6 g)

SPOSÓB PRZYGOTOWANIA:
Jabłka umyj dokładnie, wysusz, a następnie pokrój na cienkie plasterki.
W misce połącz serek ricotta z sokiem oraz skórką z cytryny i dodaj ksylitol. Wymieszaj wszystko dokładnie.
W misie blendera zmiksuj truskawki na gładki sos.
Na suchej patelni przypraż płatki migdałowe.
Wyłóż na talerz plastry jabłka i skrop je sokiem z cytryny, aby nie stały się brązowe. Następnie wyłóż dwie łyżki serka cytrynowego. Polej wszystko sosem truskawkowym i posyp uprażonymi migdałami.

WARTOŚCI ODŻYWCZE W CAŁYM DANIU (2 porcje)
Energia – 266 kcal WW – 3,9 WBT – 1,1 IG – 27

W 1 PORCJI (ok. 210 g)