Słodsze mamy

cukrzyca ciazowa zagrozenia

Słodsze Mamy to miejsce stworzone dla mam, u których rozpoznano cukrzycę ciążową, a także tych, które zachorowały na cukrzycę będąc w ciąży lub jeszcze przed ciążą. To dla Ciebie nowa sytuacja, masz pewnie wiele pytań i wątpliwości. W tym miejscu znajdziesz porady ekspertów, smaczne przepisy i informacje, dzięki którym poczujesz się pewniej. Oswoisz emocje związane z uzasadnionym niepokojem o swoje zdrowie i zdrowie swojego dziecka! Czytaj i dziel się wiedzą z przyszłymi mamami, bo Słodsze Mamy są dla nas ważne.  

Cukrzyca ciążowa

Odpowiednie odżywianie się i regularna aktywność fizyczna to filary dbania o zdrowie i leczenia cukrzycy ciążowej. Wszystko po to, aby kontrolować poziom glukozy, utrzymać odpowiedni przyrost masy ciała i zapobiec pojawianiu się w moczu ciał ketonowych (które często świadczą o niedożywieniu organizmu). Sprawdź, jakie zmiany powinna wprowadzić w swoim stylu życia każda przyszła mama z cukrzycą ciążową.

Czytaj dalej

Samokontrola cukrzycy

Podwyższony poziom glukozy we krwi w czasie ciąży może być niebezpieczny zarówno dla przyszłej mamy, jak i dziecka. Zbyt wysokie stężenie cukru może rzutować na zdrowie malucha tuż po porodzie oraz w późniejszych latach życia. Na szczęście poziom glukozy we krwi można kontrolować i utrzymywać w normie. Sprawdź, jakich zasad powinnaś przestrzegać, jeśli zmagasz się z cukrzycą ciążową.

Czytaj dalej

Dieta w ciąży

Zdrowa dieta to obok aktywności fizycznej, podstawa w terapii cukrzycy ciążowej. Bardzo ważne jest więc, aby spożywać odpowiednie produkty i przestrzegać zasad. Dzięki temu będziesz mogła utrzymać poziom glukozy we krwi w normie, a także umożliwić odpowiedni przyrost masy ciała i prawidłowy rozwój dziecka. Sprawdź najważniejsze zasady przy cukrzycy ciążowej i zobacz przykładowe jadłospisy.

Czytaj dalej

FreeStyle Libre

Zatwierdzony do stosowania w ciąży

Zamów już teraz
FreeStyle Libre

Słodsze mamy

Zestaw dla mamy

SENSOR + APLIKACJA

Łatwa i bezpieczna kontrola glikemii bez nakłuwania. Sensor i aplikacja dostępna na Android i iOS. Zamów sensor, pobierz aplikacje i skanuj poziom cukru zawsze, kiedy potrzebujesz.

Sensor

Zamów już teraz

Bezpłatna Aplikacja

Pobierz za darmo

Wywiady i Webinary

WYWIAD

Cukrzyca w ciąży prof. Mirosław Wielgoś, rektor WUM, konsultant krajowy w dziedzinie perinatologii; doc. Dorota Bomba-Opoń ginekolog, Uniwersyteckie Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka WUM.

WEBINAR

Eksperci Prof. Dorota Bomba-Opoń, Prof. Krzysztof Czajkowski, lekarz Nicole Sochacki-Wójcicka, prezes Fundacji Medycyny Prenatalnej im. Ernesta Wójcickiego odpowiadają na pytania dotyczące monitorowania poziomu glikemii i leczenia cukrzycy w ciąży.

1.FreeStyle Libre, podręcznik użytkownika, ART39897-007 Rev. A 07/18.2.
2. Mary Ann Liebert i wsp., DIABETES TECHNOLOGY & TERAPEUTICS Volume 19, Supplement 1, 2017: 66 (Supplement :A229-A398; 110-LB; LB28)
3. Sensor jest wodoodporny w wodzie o głębokości do 1 metra przez maksymalnie 30 minut.

– Odczyt stężenia glukozy poprzez skanowanie sensora nie wymaga nakłuwania.
– Funkcje aplikacji FreeStyle LibreLink i czytnika FreeStyle Libre są podobne, ale nie identyczne. Test z opuszki palca jest konieczny, kiedy odczyty stężenia glukozy nie odzwierciedlają występujących objawów lub przewidywań.
– Aplikacja FreeStyle LibreLink jest przeznaczona na smartfony z funkcją NFC i systemem operacyjnym Android 8.0 lub nowszym oraz na telefony iPhone 7 i nowsze z systemem operacyjnym w wersji 12.1 lub nowszej.
– Kobiety w ciąży są zgodne, że mierzenie stężenia glukozy za pomocą systemu FreeStyle Libre jest: mniej stresujące (98%), mniej bolesne (100%), łatwiejsze (94%) i bardziej dyskretne (95%) niż rutynowe samodzielne monitorowanie glikemii. – Dane z badań własnych Abbott Diabetes Care.
– IDF Diabetes Atlas 2015, 7th Edition. Available athttp://www.diabetesatlas.org./key-messages.html

FreeStyle Libre i powiązane nazwy handlowe są znakami towarowymi firmy Abbott Diabetes Care, Inc. w różnych krajach. © Abbott 2020
ADC-22613