#MyNurseMyHero

Motywem przewodnim tegorocznego Światowego Dnia Cukrzycy jest  PIELĘGNIARKA jako lider edukacji terapeutycznej w cukrzycy.

Pacjent po usłyszeniu diagnozy: cukrzyca, często nie wie, jak będzie wyglądało jego życie z chorobą. To właśnie przedstawiciele opieki medycznej – pielęgniarki są pierwszymi mentorami i edukatorami na temat choroby i jej  niebezpiecznych powikłań.

Środowisko pielęgniarek odgrywa kluczową rolę we wspieraniu osób chorujących na cukrzycę. Wyznaczają cele i często są pierwszą linią kontaktu dla pacjentów z tym schorzeniem

Z  okazji Międzynarodowego Roku Pielęgniarki firma Abbott chciałaby wyróżnić i docenić wyjątkowych bohaterów, przedstawić znaczenie ich zawodu, a także ich rolę w życiu pacjentów. Bohaterów, którzy każdego dnia wspierają i otaczają troską osoby zmagające się z cukrzycą.

Ci bohaterowie to Pielęgniarki i Pielęgniarze

Ich praca jest nieoceniona!

A ich MOC to POMOC.

Poznajcie nasze bohaterki, które na co dzień opiekują się pacjentami, edukują i z pełnym zaangażowaniem wspierając ich w życiu z cukrzycą.

Edyta – edukator diabetologiczny, dietetyk. Zaangażowana w wiele projektów edukacyjnych kierowanych do pacjentów diabetologicznych oraz kobiet z cukrzycą ciążową. Mama 18 letniej Oli, która od 4 roku życia choruje na cukrzycę. Jak mówi „o życiu z cukrzycą wiem chyba wszystko”.

Katarzyna – pielęgniarka i edukator diabetologiczny, ma kontakt z każdym nowo zdiagnozowanym pacjentem w regionie Elbląga i okolic. Bardzo dużo czasu poświecą na wnikliwy wywiad i wsparcie pacjentów. Katarzyna sama chorując na cukrzyce nawiązuje unikalną więź porozumienia ze swoimi pacjentami.

Mariola – pielęgniarka i edukator diabetologiczny, działaczka Stowarzyszenia Edukacji Diabetologicznej. Zaangażowana w wiele projektów edukacyjnych skierowanych do pacjentów diabetologicznych na terenie całego Dolnego Śląska. W czasie pandemii znalazła się na pierwszej linii frontu walki z COVID-19.

Bożena – pielęgniarka i edukator diabetologiczny. Na co dzień współpracuje z diabetologami, nefrologami i dietetykami. Swoją wiedzą i doświadczeniem wspomaga Polskie Stowarzyszenie Diabetyków. W każdą środę sprawuje dyżur na infolinii Diabetofon dla wszystkich chorych na cukrzycę całej Polski i ich najbliższych.

Również Ty możesz uhonorować pielęgniarki i pielęgniarzy, którzy codziennie służą pomocą pacjentom i ich opiekunom. Chcielibyśmy usłyszeć Twój głos…

Podziel się z nami swoją historią – w jaki sposób Pielęgniarki i Pielęgniarze pomagają Ci radzić sobie z cukrzycą lub po prostu podziękuj im za wsparcie, pomoc i edukację.
Użyj hasztagu:

#PielęgniarkiNaszymiBohaterkami #PielęgniarzeNaszymiBohaterami #MyNurseMyHero

Nie możemy się doczekać Twojej historii!*

DOŁĄCZ!

VIDEO

Patronat

ADC-29962 v2.0

*Udział w akcji jest dobrowolny. Przesyłając historię prosimy pamiętać, aby nie podawać danych osobowych, które mogłyby naruszyć zapisy ustawy o ochronie danych osobowych (RODO). Firma Abbott nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych historii ani komentarzy.