Glukometr Optium Xido Neo oraz Optium Xido umożliwiają nie tylko pomiar cukru we krwi, ale też pomiar ciał ketonowych. To bardzo ważne dla zapobiegania kwasicy ketonowej, ostrego powikłania choroby.

Kwasica rozwija się szybko i wymaga szybkich reakcji. Jednak stan zakwaszenia, który objawia się między innymi złym samopoczuciem ogólnym czy nudnościami można pomylić z objawami chociażby zatrucia pokarmowego. Dlatego tak cenne jest narzędzie, które pozwala zweryfikować nasze samopoczucie.

Glukometry Optium Xido i Optium Xido Neo mają unikalną funkcję mierzenia poziomu ciał ketonowych we krwi przy użyciu specjalnych pasków. Dzięki temu możesz szybko sprawdzić, czy nie masz kwasicy ketonowej. Ta metoda pomiaru nie tylko daje szybciej wyniki, ale jest zdecydowanie wygodniejsza i dokładniejsza od badania ciał ketonowych w moczu.

Uwaga! „Kodowanie nie jest wymagane”
W pudełku nie ma paska kodującego (kalibrującego). Zwiększa to Państwa bezpieczeństwo i wygodę. Nie jest wymagana żadna zmiana ustawień w glukometrze.

Jak interpretować wyniki pomiaru ciał ketonowych we krwi?*

Powyżej 1,5 mmol/l

Kiedy wyniki pomiaru stężenia ciał ketonowych we krwi są wyższe niż 1,5 mmol/l a poziom stężenia glukozy we krwi przekracza 300 mg/dl, może to oznaczać pojawienie się cukrzycowej kwasicy ketonowej. Natychmiast skontaktuj się z lekarzem.

Miedzy 0,6 a 1,5 mmol/l

Kiedy poziom stężenia ciał ketonowych we krwi znajduje się w przedziale 0,6-1,5 mmol/l, a poziom stężenia glukozy we krwi jest wyższy niż 300 mg/dl, może to wskazywać na pojawienie się problemów wymagających pomocy medycznej. Zastosuj się do wskazówek swojego lekarza diabetologa dotyczących stosowania insuliny i przyjmowania dodatkowych płynów.

Poniżej 0,6 mmol/l

Wyniki poniżej 0,6 mmol/l są w normie. Przestrzegaj zaleceń lekarza zanim wprowadzisz jakiekolwiek modyfikacje do zaleconego sposobu leczenia.
* redakcja merytoryczna dr n. med. Bogumił Wolnik, diabetolog