Rewolucyjny system ciągłego monitorowania glikemii został uznany za Najlepszą Technologię Medyczną.

14-dniowy system monitorowania glikemii FreeStyle Libre został uznany przez Fundację Galien za Najlepszą Technologię Medyczną 2019 roku podczas corocznego konkursu Prix Galien U.S.A.
Czołowi liderzy naukowi uznali system monitorowania glikemii za rewolucyjny w pomocy diabetykom w lepszym zarządzaniu swoim stanem zdrowia.

Uznanie to jest świadectwem dla zaangażowania pracowników Abbott w projektowanie technologii, która jest dokładna, przestępna cenowo, łatwo dostępna i na lepsze zmienia życie milionów ludzi z cukrzycą na całym świecie.

Nagroda Prix Galien U.S.A. to Nobel w badaniach biomedycznych!

Uznaje ona tworzenie i rozwój produktów, które polepszają zdrowie pacjentów. Komitet złożony z czołowych liderów naukowych wybiera zwycięzców spośród trzech kategorii: Najlepszy Produkt Farmaceutyczny, Najlepszy Produkt Biotechnologiczny i Najlepsza Technologia Medyczna. W tegorocznym panelu wzięło udział czterech laureatów Nagrody Nobla.

Abbott został laureatem nagrody Prix Galien we Włoszech na początku października 2019 roku za system FreeStyle Libre, a w 2007 roku otrzymał nagrodę za Humirę – lek na receptę, który pomaga złagodzić ból i stany zapalne u osób z chorobami autoimmunologicznymi. Był również laureatem międzynarodowej nagrody Prix Galien w 1998 roku za Norvir – lek na receptę stosowany w leczeniu HIV.

ADC-17153