

Jak skutecznie radzić sobie z emocjami związanymi z chorobą przewlekłą lub być wsparciem dla najbliższych w obecnych czasach.
28/05/2020 @ 20:00 - 21:15
Webinar dla pacjentów i osób bliskich
Webinar ma na celu dostarczenie praktycznej opartej na dowodach wiedzy oraz krótki trening praktyczny. Słuchacze dowiedzą się w jaki sposób warto radzić sobie ze stresem i emocjami pojawiającymi się w okresie pandemii. Słuchacze, którzy są najbliższymi osób cierpiących na cukrzycę dowiedzą się jak wspierać ich w przestrzeganiu zaleceń oraz reagować na pojawiające się emocje i trudności.
Część 1 – Radzenie sobie z emocjami
- Jak radzić sobie z emocjami w okresie pandemii?
- Trening regulacji napięcia możliwy do samodzielnego praktykowania.
Część 2 – Choroba przewlekła dotyczy wszystkich, czyli jak być wsparciem dla bliskiej osoby chorującej na cukrzycę?
- Czym jest odruch naprawiania (“Nie stresuj się”) i dlaczego zmniejsza szansę na przestrzeganie zaleceń?”
- Jak pomóc w przestrzeganiu zaleceń poprzez: reagowanie na ambiwalencję, wykorzystanie otoczenia i odwołanie do wartości
- Odzwierciedlanie i dowartościowanie jako narzędzia komunikacyjne wspierające bliską osobę.
Materiały do pobrania dla uczestników szkolenia >>
MATEUSZ BANASZKIEWICZ
Psycholog zdrowia
Absolwent Wydziału Psychologii Uniwersytetu Humanistyczno-Społecznego SWPS (obecnie wykładowca) oraz Szkoły Trenerów Biznesu w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej – INTRA. Ukończył Studium Dialogu Motywującego przy Polskim Towarzystwie Terapii Motywującej i uzyskał tytuł terapeuty motywującego. Prowadzi szkolenia i wykłady z obszaru radzenia sobie ze stresem, asertywności i efektywnej komunikacji.
Doświadczenie w pracy asesora w sesjach AC i DC. Prowadzi wykłady i warsztaty dla firm w ramach programów poprawy dobrostanu pracowników. Współpracuje z Naczelną Izbą Lekarską wspierając lekarzy w rozwoju umiejętności komunikacji z pacjentami oraz radzeniu sobie ze stresem. Jest członkiem Zespołu Pomocy Poszkodowanym (ZPP) stanowiącego część struktur kryzysowych Polskich Linii Lotniczych. Odpowiada za ocenę stanu psychospołecznego oraz wsparcie pacjentów powypadkowych w Centrum Medycznym Gamma w Warszawie.
Jego misją jako psychologa zdrowia jest popularyzowanie nauki, wspieranie ludzi w radzeniu sobie ze stresem, zwiększaniu zadowolenia z życia oraz poprawie stanu zdrowia. Jest autorem bloga poświęconego podnoszeniu jakości życia.