Ładowanie Wydarzenia
To wydarzenie minęło.

Webinar ma na celu dostarczenie praktycznej opartej na dowodach wiedzy oraz krótki trening praktyczny. Słuchacze dowiedzą się w jaki sposób personel medyczny może radzić sobie z obciążeniami, które przynosi praca w okresie pandemii oraz jak budować zaangażowanie pacjentów i reagować na pojawiające się trudności w relacji lekarz-pacjent.

Część 1 – Radzenie sobie z napięciem:

  • Sposoby radzenia sobie z emocjami stosowane w medycynie, lotnictwie i służbach, które warto świadomie stosować szczególnie w okresie pandemii.
  • Jak przeżywać napięcie, by nie szkodziło naszemu zdrowiu i nie zwiększało ryzyka wypalenia zawodowego?
  • Proste ćwiczenie sprzyjające regulacji napięcia.

Część 2 – Poprawa komunikacji z pacjentami i rodzicami pacjentów w emocjonalnych sytuacjach:

  • Wyzwania związane z komunikacją z pacjentami online.
  • Czym jest odruch naprawiania (np. “Proszę się nie stresować”, “Proszę pomyśleć o najbliższych” itp.) i dlaczego zmniejsza zaangażowanie pacjentów i przestrzeganie zaleceń?
  • Jak “przekonać” pacjenta, czyli zwiększanie zaangażowania poprzez reagowanie na ambiwalencję?
  • Dowartościowanie pacjenta jako narzędzie zwiększające zaangażowanie i współpracę.

Materiały do pobrania dla uczestników szkolenia >>

MATEUSZ BANASZKIEWICZ
Psycholog zdrowia

Absolwent Wydziału Psychologii Uniwersytetu Humanistyczno-Społecznego SWPS (obecnie wykładowca) oraz Szkoły Trenerów Biznesu w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej – INTRA. Ukończył Studium Dialogu Motywującego przy Polskim Towarzystwie Terapii Motywującej i uzyskał tytuł terapeuty motywującego. Prowadzi szkolenia i wykłady z obszaru radzenia sobie ze stresem, asertywności i efektywnej komunikacji.

Doświadczenie w pracy asesora w sesjach AC i DC. Prowadzi wykłady i warsztaty dla firm w ramach programów poprawy dobrostanu pracowników. Współpracuje z Naczelną Izbą Lekarską wspierając lekarzy w rozwoju umiejętności komunikacji z pacjentami oraz radzeniu sobie ze stresem. Jest członkiem Zespołu Pomocy Poszkodowanym (ZPP) stanowiącego część struktur kryzysowych Polskich Linii Lotniczych. Odpowiada za ocenę stanu psychospołecznego oraz wsparcie pacjentów powypadkowych w Centrum Medycznym Gamma w Warszawie.

Jego misją jako psychologa zdrowia jest popularyzowanie nauki, wspieranie ludzi w radzeniu sobie ze stresem, zwiększaniu zadowolenia z życia oraz poprawie stanu zdrowia. Jest autorem bloga poświęconego podnoszeniu jakości życia.